Zazwyczaj końcówka roku to czas, w którym zaczyna się pęd zwieńczony świętami i nocą sylwestrową. Okres ten przynosi narastającą stopniowo już od początku listopada liczbę ozdób wypełniających przestrzeń publiczną i wnętrza naszych domów. Liczne, wielokolorowe lampki pozwalają poczuć odrobinę radości podczas szarych, jesiennych i zimowych wieczorów a papierowe ozdoby wprowadzają poczucie nostalgii.
Odnosząc się do wstępu trzeba zadać sobie istotne pytanie – w jaki sposób w tak wyjątkowy czas wpisuje się płyta papierowa? Nie jest to oczywiste, co nie zmienia jednak faktu, że sposobów na użycie tego materiału nawet w tak niecodziennej sytuacji jest całkiem sporo. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy ponownie odnieść się do początku, czyli do tematyki ozdób i upiększania przestrzeni.
Płyta papierowa o strukturze plastra miodu w oknie zamiast dyni na Halloween – dlaczego nie, przy odrobinie zaangażowania można by tym sposobem przygotować znacznie więcej klimatycznych przedmiotów. Za przykład posłużyć może stand wycięty w kształcie ducha lub innej niemniej przerażającej istoty. Ozdoba tego typu mogłaby wypełnić przedsionek naszego mieszkania lub witać gości przed domem. Do tego typu ozdoby najlepiej użyć niezbyt grubej płyty w przedziale od 15 do 20 mm, zapewni to doskonałą stabilność dekoracji. Warto będzie zaopatrzyć się w ciekawy szablon, który pomoże nam przenieść nasz pomysł na materiał, można również wybrać opcje nieco trudniejszą i naszkicować kształt bezpośrednio na materiale. Kolejny etap to wycięcie ozdoby przy pomocy noża do tapet.
Innym ciekawym sposobem na wykorzystanie omawianego materiału jest przygotowanie dekoracji na czas świąt przypadających w okolicy 24 grudnia. Tutaj tematyka związana będzie z prezentami, alei ubieraniem choinki, czy symboliką zimowo świątecznej atmosfery. Gdzie są prezenty tam sprawdzi się mocne opakowanie, zwłaszcza wtedy, gdy wysyłamy je do rodziny mieszkającej za granicą. Nasze upominki muszą przecież przebyć bardzo długą i nierzadko dynamiczną drogę, dlatego warto zadbać by wszystko dotarło w należytym stanie, nikt w końcu nie lubi zawodzić najbliższych. Zarówno płyta papierowa jak i rdzeń o strukturze plastra miodu odpowiednio skrojony do wymiarów naszego podarunku sprawi, że przesyłka nie podda się nawet w trakcie bardzo intensywnej przeprawy transportowej.
Płyta papierowa może stanowić główny element wystroju świątecznego naszego salonu, przybierając postać choinki. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na wprowadzenie odrobiny ekstrawagancji, która zaskoczy nie tylko domowników, ale i gości, którzy odwiedzą nasz dom w czasie świąt. Choinkę tego typu możemy wykonać na dwa sposoby. Jak wspomniane było już wcześniej – można ją wyciąć z kawałka tektury używając szablonu lub „zbudować” układając jeden na drugim trójkąty z płyty o strukturze plastra miodu, przykład na zdjęciu.
Ostatnim przystankiem na mapie wydarzeń końca roku jest zabawa sylwestrowa, wszyscy którzy mieli okazję organizować tego typu przyjęcie doskonale zdają sobie sprawę jak ważnym elementem jest jego niebanalny wystrój. Dlatego też warto wziąć i w tej kwestii pod uwagę materiał jakim jest płyta papierowa oparta o rdzeń na bazie struktury plastra miodu, przy jej odpowiednim użyciu możemy stworzyć duże cyfry zwiastujące nadchodzący rok. Dekoracje podobnego typu są stosowane, np. przy organizacji uroczystości weselnych. Doskonale do tego typu instalacji sprawdzi się płyta o nieco większej grubości i gramaturze papieru wierzchniego przykładowo 40 mm grubości.
Opisywany materiał mimo tego, iż powszechnie spełnia głównie rolę opakowania i zabezpieczenia produktu w przemyśle to w sytuacji dosyć nietypowej i odmiennej od standardu również może odnaleźć swoje miejsce. Warto również nawiązać do często wypowiadanych słów mówiących, że ogranicza nas tylko wyobraźnia i pomimo iż jest to dosyć trywialne stwierdzenie to można odnaleźć w nim wiele prawdy, zwłaszcza jeżeli mówimy o pracy twórczej.