Omawiając produkty bardzo często większa część naszej uwagi skupia się głównie na rdzeniu papierowym i płycie o strukturze plastra miodu. Nie powinniśmy jednak zapominać o jeszcze jednym, równie ważnym produkcie, który odnaleźć możecie Państwo w naszej ofercie. Kątownik papierowy, bo o nim mowa stanowić może doskonałe wykończenie każdego opakowania.
Papierowy kątownik zabezpieczający.
To jeden z tych produktów, których siłę i ogromną zaletę stanowi prosta forma. Dzięki czemu możemy w sprawny i szybki sposób dostosowywać wspomniany komponent do naszych potrzeb, na przykład w czasie, gdy konieczne jest wzmocnienie krawędzi palety lub wcześniej przygotowanego opakowania. Głównie w tym pierwszym przykładzie będziemy odnajdywać kątownik najczęściej, jest bowiem szeroko stosowany w obszarach produkcyjnych, gdzie przygotowane do transportu towary między innymi na paletach papierowych układa się ciasno na naczepie samochodu ciężarowego. Kątownik pozwala tu uniknąć niepożądanych odkształceń krawędzi i uszkodzenia materiału.
Inną równie istotną właściwością omawianego produktu jest wyjątkowa wytrzymałość na zgniatanie przy ustawieniu pionowym. Dzięki temu palety, które wcześniej zabezpieczyliśmy kątownikiem dużo lepiej zniosą piętrowanie i tutaj również jako przykład możemy podać wielogodzinny transport, odbywający się po różnego typu nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych. Warto jest też wspomnieć, że w tego typu sytuacjach kątownik papierowy może nie tylko wspomagać piętrowanie ale i zapobiegać przypadkowemu rozsunięciu się po sztaplowanego towaru.
Kątownik papierowy – zastosowanie.
Paletyzacja to oczywiście nie jedyne miejsce, w którym kątownik papierowy może znaleźć swoje zastosowanie, warto również zwrócić uwagę, że wielu odbiorców używa tego zabezpieczenia do bezpośredniej ochrony swoich produktów. Jako przykład możemy podać np. meble, duże sprzęty AGD takie jak lodówki, pralki czy kuchenki, gdzie charakterystyczny sześcienny kształt pozwala doskonale dopasować kątownik do narażonej na uderzenie krawędzi.
Kątownik papierowy używany jest często w połączeniu z płytą papierową o strukturze plastra miodu. Przykładem mogą być wytrzymałe opakowania służące do zabezpieczania ciężkich produktów takich jak elementy mechaniczne lub kruchych ceramicznych ozdób wymagających wytrzymałej ochrony w trakcie tranzytu. Innym ciekawym rozwiązaniem są ekologiczne, papierowe skrzynio-palety również często wykonywane na bazie połączenia płyty z kątownikiem..
Mówiąc bardzo ogólnikowo kątownik papierowy sprawdzi się w wielu miejscach, przy których konieczne jest wzmocnienie i zabezpieczenie produktu lub częściowego opakowania. Dodatkowym atutem są materiały, z których został wykonany. Rynek przepełniony jest podobnymi rozwiązaniami wykonanymi
z pianki czy bardzo trudnego w utylizacji styropianu, kątownik natomiast z uwagi na papier, z którego jest wykonany znacząco ten proces upraszcza.
Produkt daje też możliwość dostosowania parametrów do potrzeb użytkownika. Zwiększenie grubości ścian kątownika pozwoli nam na uzyskanie większej wytrzymałości na sztywności produktu a na etapie pakowania zapewni lepszą stabilizację zabezpieczanego elementu. Mniejsza grubość przełoży się natomiast na niższą wagę i możliwość lepszego dopasowania.
Można bez wątpienia stwierdzić, że omawiany w tym artykule komponent jest produktem bardzo wszechstronnym w użyciu. Jednocześnie trzymając się bardzo prostej formy, która ułatwia odpowiednie dostosowanie do potrzeb użytkownika.